Dzieje klubu sportowego opowiedziane skanami starych gazet.
Blog > Komentarze do wpisu

Bilety na Pasy droższe niż na Wisłę

1963

Życzliwy sympatyk krakowskiego sportu poprzez prasę zapytuje, jak to jest, że bilety na II-ligową Cracovię są droższe niż na I-ligową Wisłę. Stadion Wisły zapewnia doskonałą widoczność z każdego miejsca - przemyca reklamę gwardyjskiego Towarzystwa czy to ów czytelnik czy już usłużnie sam dziennik.


Co miał rozpatrzeć KOZPN? No przecież nie podwyżkę cen na bogatej Wiśle, tylko obniżkę na biednej Cracovii.
Wtedy jesienią 1963 na apel życzliwego czytelnika krakowscy kibice odpowiedzieli jak jak potrafili - średnia frekwencja na Pasach nie spadła poniżej 12 tysięcy. W listopadzie na drugoligowych derbach z Garbarnią pobito frekwencyjny rekord rundy w Krakowie - przyszło 18 000 osób. Dla porównania na Wisła-Legia było 10 tysięcy.

czwartek, 19 stycznia 2012, fortart

Polecane wpisy

  • Rozmyślnie przestrzelony karny

    1921 Karny? Jaki karny, to przyjacielskie zawody. Reporter Czasu odnotował "nader przyjacielskie ujęcie gry przez "Cracovię", dowodem czego było rozmyślne, ni

  • Brutalni kibice Garbarni

    1963 Derby z Garbarnią zawsze były serio. O co mecz - bez znaczenia, to derby, w których coś trzeba udowodnić. To właśnie spotkanie Garbulek z Pasiakami okazało

  • Trening Noworoczny przy 16 stopniach mrozu

    1963 Sądzono, że może nie będzie, nikt go nie zapowiadał na mieście. 16 stopni mrozu i dokuczliwy wiatr zatrzymałyby w domu każdego. Ale nie piłkarzy Cracovii.

Komentarze
2012/01/19 23:59:56
Dane o frekwencji na Wiśle jesienią 1963 zaczerpnąłem z Encyklopedii Piłkarskiej Fuji A. Gowarzewskiego. Wynosiła ona wówczas w zależności od meczu od 10 do 15 tysięcy widzów. Na Cracovii od 8 do 18.