Dzieje klubu sportowego opowiedziane skanami starych gazet.
Blog > Komentarze do wpisu

Wymazać Cracovię z mapy

2016

Wymazanie Cracovii z mapy Krakowa - taki oto cel przyświeca nowej inicjatywie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Ogłosił on bowiem sondę z hasłem "Co dalej z Cracovią" proponując zmianę nazwy przystanku Cracovia. Pretekstem do tego jest zlikwidowanie hotelu Cracovia. Widać władze ZIKiTu dawno nie były w tej okolicy, bo hotel, choć nieczynny, jak stał tak stoi, a starania konserwatora zabytków (bo taki właśnie status nadano hotelowi) gwarantują, że stać dalej będzie. Więcej, jak stał od 1912, tak nadal stoi tam najstarszy obiekt nadal używany ligowo w Polsce - stadion Cracovii. Tej właśnie Cracovii, od której nazwę ma i hotel i przystanek, o czym pracownicy ZIKiTu udają, że nie wiedzą. I stadion w całości i klub częściowo są własnością gminy, a władze Krakowa choć owe samorządowe obiekty promować obiecywały, to teraz proponują zastąpić go nazwą państwowego muzeum lub prywatnego kina!
 
Oburzająca, bezsensowna i kosztowna zmiana nazwy. Skandaliczny pokaz buty i braku szacunku do tradycji, do nazwy istniejącej od lat kilkudziesięciu przynajmniej i doskonale kojarzonej i rozpoznawanej wśród krakowian. I do tego jeszcze niepotrzebne podgrzewania podziałów kibicowskich w mieście, bo wielu sympatyków konkurencyjnego towarzystwa sportowego wykorzystało nadarzającą się okazję do zorganizowanego, hurtowego głosowania na złość kibicom Cracovii.
 
Kto widział kiedyś mapę komunikacji w Krakowie, przez ów ZIKiT robioną, ten zdziwiony być nie może - jest na niej stadion Wisły, a stadionów Cracovii, Hutnika czy Garbarni próżno szukać. Teraz zaś nazwa Cracovia zniknąć z tej mapy ma zupełnie.
 
Jest szansa powstrzymać tę inicjatywę - głos może oddać każdy.
Link do głosowania jest tu [1] po prawej, acz jeśli ktoś woli z telefonu, to wygodniej będzie mu głosować tu [2].
 
Zachęcam by walczyć o Cracovię, by informować o głosowaniu rodzinę, znajomych i sympatyków zaprzyjaźnionych klubów. Powiedzmy stanowcze "nie" wymazywaniu Cracovii z mapy, dzieleniu krakowian i brakowi szacunku wobec tradycji!
 
 
(kliknij aby powiększyć)


niedziela, 23 października 2016, fortart

Polecane wpisy

  • Konkurs derbowy

    2016 Szybki konkurs derbowy! Nagroda: książka "Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy" Tomasza Gawędzkiego ufundowana przez wydawnictwo SQN. Należy podać: 1. W

  • Kod rabatowy od LaBotiga

    2016 Mam dla Was kolejny bonus. Księgarnia LaBotiga.pl, księgarnia wydawnictwa SQN, zaoferowała Czytelnikom tego blogu kod rabatowy na książkę Tomasza Gawędzkie

  • Cracovia znaczy Kraków (3)

    2016 Specjalnie dla Czytelników bloga wydawnictwo SQN zgodziło się udostępnić fragment książki, której premiera przypada jutro czyli 3 sierpnia 2016. Rzecz o de

Komentarze
Gość: Andrzej, *.tktelekom.pl
2016/10/25 08:24:59
Cracovia znaczy Kraków.
-
Gość: Heheszek, *.play-internet.pl
2016/10/26 06:19:22
jeżeli chodzi i cracovie i jej stadion to ma ona swój przystanek. Hotel Cracovią juz nie działa a Muzeum Narodowe tak po 2 lepiej tam pasuje ;)
-
Gość: Rafal, *.catv.broadband.hu
2016/10/26 10:01:12
W związku z tym wysuwam propozycje stworzenia sondy by przystanek Stadion wISLY zmienić na Centrum ZIKIT. W końcu maja tam siedzibę!??
-
Gość: Agent, *.gemini.net.pl
2016/10/26 13:15:47
Rafał, widzę, że w Krakowie to Ty nigdy nie byłeś. Powiedz mi, gdzie jest taki przystanek jak "Stadion Wisły"? :D