Dzieje klubu sportowego opowiedziane skanami starych gazet.
Blog > Komentarze do wpisu

Cracovia testuje nowość w przepisach

1925

Cracovia - Sparta Kraków 10:0. Wynik piękny, ale jeszcze coś miał w sobie ten mecz. Po raz pierwszy, jeszcze testowo, zagrano wg nowych przepisów o spalonym. Rzecz jasna, wydarzenie historyczne, zatem musiało paść na Cracovię. Wg starych przepisów podanie do zawodnik, który miał przed sobą mniej niż trzech rywali było ofsajdem. Dopiero w 1925 zmieniono przepisy, na te które znamy.

Więcej o tym meczu tu [1]. A jeśli chcecie poczytać jakie nadzieje i obawy z nowym przepisem wiązano polecam artykuł z Kurjera Sportowego -  tu [2].